• Koçoğlu Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti
WhatsApp-Image-2020-12-06-at-21.36.32 Tinted

Tinted

Tinted Yarka tavuk yumurta üretiminde kullanılan fransız bir ırktır, tavuğun rengi beyaz fakat yumurtası krem rengidir. Yumurta renginden ötürü salma ve gezen tavukçular arasında çok talep görmektedir. Firmamız tamamen %100 orijinal tinted üretimi yapmaktadır. Bunu belgeleriyle size garanti ediyoruz. Piyasa da bulunan bir çok tinted adı altında satılan tavuğun 2.kan ve çakma ırklar olduğu müşteri mağduriyeti yaratıldığı görülmektedir. Bu yüzden üretim kümeslerimize gelip yerinde alacağınız tavuğu görmenizi öneririz.

Salma ve Gezen tavukçuluk için sadece yer kümeslerinde üretim yapmaktayız. Yer kümeslerinde yaptığımız üretimler siz değerli müşterilerimiz gezen tavuk kümesleri için ideal olup adaptasyon problemi görülmemektedir. Kafeste üretilen tavuklarda, yer kümeslerine indiğinde bir çok olumsuz problem görülmektedir. Bu hususa tamamen dikkat etmelisiniz.

Türkiye’de reklamını ve yaygınlaşmasını sağladığımız bu ırk için firmamız aylık 70.000 civarı üretim planması yapmaktadır. Tamamen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı İl ve İlçe tarım sistemlerine kayıtlı olan kümeslerimizde veteriner kontrollü üretim yapılmaktadır. Aşı program ve takvimi şeffaf olup her müşterimize alım sonrası verilmektedir.

TİNTED TAVUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN TEKNİK BİLGİLER:

18-19. Haftalar arası yumurtlamaya başlarlar.

Günde 100– 105 gram arası yem yemektedirler.

1 Tavuk yılda  300 – 330 arası yumurta vermektedir.