• Koçoğlu Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti
WhatsApp-Image-2020-12-06-at-21.08.44 Loman Brown

Lohman Brown

16 Haftalık LOHMAN BROWN YARKA ve 20 haftalık LOHMAN BROWN TAVUK Satışlarımız Devam Ediyor.

Lohman Brown: Alman menşeli bir ırk olup, kahverengi yumurtacılar arasında en çok tutulanıdır. Sebebi ise günlük yem tüketiminin düşük olması senelik veriminin yüksek olmasıdır. Aynı zamanda yumurta boyutu da iç piyasa için ideal olmakla birlikle gezen ve salma tavukçuluk için adaptasyonu çok kolaydır. Yumurta kabuk rengi aslen kahverengidir. Fakat bizim sistemimizde yani gezen ve salma tavukçuluk ta yaylımdan ve güneşten aldığı vitaminlerden dolayı zamanla kabuk rengi açılmaktadır. Bu sebepten ötürü de en çok tercih edilen ırk arasına girmiştir.

Firmamız 8-9 yıldır üretimi yapmaktadır. Tamamen orijinal ve aşılı olarak kuluçka firmalarından gelen civcivleri üretim kümeslerimizde 112 güne kadar büyütmekteyiz. Bu süreç boyunca yapılması gereken tüm aşıları Bakanlık izni ve kontrolüyle veterinerlerimiz yapmaktadır. Ege Bölgesinde tek kayıtlı resmi üretici olan firmamız sadece gezen ve salma tavukçuluk sistemlerine tavuk satmaktadır.

Üretimlerimizin tamamı yer kümeslerindedir. Kafes sisteminde kesinlikle üretim yapmamaktayız. Bu sistemlere tamamen karşı olduğumuzu ve gezen-salma tavuk sistemlerine bu tarz üretimlerden gelen tavuklarda problem yaşandığını bildiriyoruz. 4 aylık üretim sürecinde bir tavuğun hareketsiz kaldığı ortamdan daha sonra yere yani salma tavukçuluğa adaptasyonu çok zor olmaktadır. İki ayağının üzerinde durmakta bile güçlük çekmekte ve yığılma dediğimiz olayı gerçekleştirmektedir.

Bunun bilincinde olan firmamız sadece yer üretim kümeslerinde üretim yapmaktadır.

LOHMAN BROWN TAVUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN TEKNİK BİLGİLER:

18-19. Haftalar arası yumurtlamaya başlarlar.

Günde 105– 115 gram arası yem yemektedirler.

1 Tavuk yılda  300 – 330 arası yumurta vermektedir.