Ataks Satışı

ATAKS SATIŞI

Kapınıza Teslim Yapılacak ATAKS TAVUĞU Siparişleriniz İçin Lütfen Bize Ulaşınız.

ATAKS TAVUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN TEKNİK BİLGİLER

17-18. Haftalar arası yumurtlamaya başlarlar.

Günde 110 – 130 gram arası yem yemektedirler.

1 Tavuk yılda  280 – 310 arası yumurta vermektedir.

0542 235 48 35 – 0542 435 48 35 – 0554 950 94 30 nolu telefonlardan sipariş verebilirsiniz.

ataks-tavugu Ataks Satışı

ATAKS TAVUK ÖZELLİKLERİ

Ataks  Yumurta Tavuğu Açıklaması:

Ataks tavuğu, ülkemizin üretimini gerçekleştirdiği bir tavuktur. Ankara Tarım Araştırma Enstitüsü ( TAE) aracılığı ile iç piyasaya sürülen tavuk, halk dilinde siyah-kara tavuk diye de bilinmektedir. Ataks tavuğunun en önemli özelliği ise yumurta renginin kirli beyaz ( gri-krem ) olmasıdır. Bunun dışında kış aylarında 120-140 gram arasında yem tüketimi vardır, yazın bu seviye 100-120 gram arasında değişmektedir. Yıllık randıman %80 – %85 arasında değişmektedir. Yaylım zamanında araştırmacı özelliğiyle bilinen Ataks tavuğu, ülkemizin tüm iklim koşullarına da uygundur. Piyasa da yumurta tavuğu olarak biliniyor fakat son zamanlarda merdiven altı üretimlerde etlik ataksı, yumurta tavuğu diye satışları da başlandı. Müşterilerin aldığı firmaya dikkat etmeleri ve güvendiği kişilerle alışveriş yapması gerekmektedir.

 

Salma Tavukçuluk, Tavukların Gaga Durumu

Yaylım sisteminde dolaşacak olan tavuklarda gaga kesimi yapılmamaktadır. Civciv büyütme döneminde gagaları hafif dağlanık bir şekilde müşteriye teslim edilir. Gagasının kesmememizin sebesi ise, yaylım sırasında yeşillik ve böcek vs gibi dışarıdan alabileceği besinleri daha rahat tüketmesidir. Gaga dağlamamızın sebebesi ise, tavukların kan(kırmızı) alerjisi olması ve görüldüğünde gagalama yapmasıdır. Bunun olmamasını istediğimizden gagalar hafif bir şekilde dağlanma yapılır.

NAKLİYE DURUMU

Firmamızdan aldığınız tavuklarda nakliye bize ait olmakla birlikte, en düşük alım rakamı 300 adettir. Bu rakamın altındaki siparişlerden kümesimize gelerek kendi aracınız ile alım yapabiliyorsunuz, bunun için yetkililerimiz ile görüşmeniz gerekmektedir.

AŞI DURUMU

Firmamız bünyesinde bulunan 2 adet veteriner hekim kontrolünde büyütülen yarkalarımız, belirlenen aşı proğramlarıma eksiksiz gerçekleştirmektedir. Son aşı 4’lü karma,VEBA ve çiçek aşısını sevkiyat öncesi araç yükleme sırasında 2 adet göğüs ve 1 adet kanat altı uygulaması ile yapmaktadır. Aşıların seri numaralarının olduğu  resmi belgeler, veteriner hekimlerimizin ıslak imzaları ile birlikte müşterilerimize teslim edilmektedir.

OFİS VE ÇİFTLİK ZİYARET DURUMU

Firmamız çalışanları ve satış temsilcilerimiz ile görüşerek randevu almanız önemle rica olunur. Ziyaret tarihinden 1 gün önce tekrar haber vermeniz ve randevuyu kontrol etmeniz önemle duyrulur.

Bizden sizlere kısa bir tavsiye yazısı..

Salma tavukçuluk sektörü, özellikle son yıllarda ülkemizde yaygınlaşmıştır. Bunu fırsat bilen merdiven altı üretimcileri ve komisyoncular, müşteri kandırma ve dolandırma işlerine girmişlerdir. Sizin dikkat etmeniz en önemli unsurlar şunlardır, tavuğu alacağınız veya kümesinizi yaptıracağınız firma ve kişileri gerçekten iyi araştırmanız, gerçekten de firma olduklarından emin olmanız gerekmektedir. Verilecek olan referansları gözünüzle görmeden inanmayınız. Alacağınız tavuğun kümesini mutlaka ve mutlaka ziyaret edip, tavuğun giriş ve çıkış belgelerini talep etmeniz gerekmektedir. Orjinal tavuk ve gramajında tavuk almanız bu sektörde çok önemlidir. 16 haftalık diye satılan, fakat daha ufak yaşlarda tavuklar piyasa da merdiven altı üreticiler tarafından yapılmaktadır. Alacağınız firmadan gerekli tüm evrak ve belgeleri almanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

  • ataks tavuk fiyatları
  • ataks tavuk
  • ataks tavuk özellikleri